حساب آب و هوا در آتش سوزی زده کالیفرنیا

سان فرانسیسکو — چندین مگا آتش سوزی در حال سوختن بیش از سه میلیون هکتار. میلیون ها نفر از ساکنان در هوای سمی خفه شدند. خاموشی های نورد و امواج گرمایی سه رقمی. تغییرات آب و هوایی، به قول یک دانشمند، کالیفرنیا را به صورتش می زند.

بحران پیش روی پرجمعیت ترین دولت ملت بیش از انباشته از فاجعه های فردی است. همچنین نمونه ای از چیزی است که کارشناسان آب و هوا مدت هاست نگران آن هستند، اما کمتر کسی انتظار داشت به این زودی ها آن را ببیند: یک اثر آبشاری، که در آن یک سری بلایا با هم همپوشانی دارند، یکدیگر را آغاز یا تقویت می کنند.

روی رایت که برنامه های تاب آوری را برای آژانس مدیریت اضطراری فدرال تا سال ۲۰۱۸ هدایت می کرد و در واکویل، کالیفرنیا در نزدیکی یکی از بزرگترین آتش سوزی های امسال بزرگ شده بود، می گوید: «شما دومینوها را به روش هایی سرنگون می کنید که آمریکایی ها تصور نکرده اند.» “آخرالزمانيه”

همین را می توان برای کل ساحل غربی در این هفته، به واشنگتن و اورگن، که در آن شهرها توسط دوزخ کاهش یافته بود به عنوان آتش نشانان به حد خود کشیده شد گفت.

بحران های همزمان کالیفرنیا نشان می دهد که اثر موج دار چگونه کار می کند. تابستان سوزان منجر به شرایط خشک هرگز قبل از تجربه. که خشک بودن کمک کرد تا آتش سوزی فصل بزرگترین تا کنون ثبت شده است. شش آتش سوزی از ۲۰ آتش سوزی بزرگ تاریخ مدرن کالیفرنیا در سال جاری رخ داده است.

اگر تغییرات آب و هوایی یک دهه پیش یک درک تا حدودی انتزاعی بود، امروز همه آن را بیش از حد واقعی برای کالیفرنیایی ها است. آتش سوزی به شدت داغ نه تنها تعقیب هزاران نفر از مردم از خانه های خود بلکه باعث مواد شیمیایی خطرناک به آب آشامیدنی آب آشامیدنی. هشدارهای گرمای بیش از حد و خفه کردن هوای دودی سلامت افرادی را که در حال حاضر در طول همه گیر دست به گریبان هستند، تهدید کرده است. و تهدید آتش سوزی های بیشتر باعث شده است که شرکت های بیمه سیاست های صاحب خانه و ابزار اصلی دولت را لغو کنند تا قدرت را به ده ها هزار نفر از مردم پیش گیرانه خاموش کنند.

گاوین نیوزوم ماه گذشته گفت: “اگر شما در انکار تغییرات آب و هوایی هستید، به کالیفرنیا بیاید.”

مقامات نگران فاجعه های آبشاری بوده اند. اونا فقط فکر نمي کردن که اينقدر زود شروع کنن .

آلیس هیل، همکار ارشد شورای روابط خارجی که بر برنامه ریزی تاب آوری در شورای امنیت ملی در دوران دولت اوباما نظارت داشت، می گوید: «ما در یک زمان نگران یک خطر طبیعی بودیم.» “شتاب اثرات آب و هوایی سریع تر از آنچه حتی ما پیش بینی می کردیم اتفاق افتاده است.”

مردم خنک کردن در یک مرکز خنک کننده از راه دور اجتماعی راه اندازی شده در کتابخانه عمومی ساکرامنتو به عنوان کالیفرنیا از طریق رکورد شکنی موج گرما و کیفیت هوای ضعیف به دلیل دود آتش سوزی در روز یکشنبه رنج می اعتبار… مكس ويتتاکر براي نيويورک تايمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im