1MDB رسوایی: Najib Razak مجرم در دادگاه اول مربوط به تقلب گسترده موردمالزی نخست وزیر سابق Najib Razak یافت شده است گناه از همه هفت اتهامات در دادگاه اول مربوط به چند میلیارد دلاری 1MDB رسوایی – نقطه عطفی اعتقاد است که می تواند منجر به چند دهه در زندان است.

نجیب را رد کرده است هر گونه تخلف در رابطه با یکی از بزرگترین تقلب های مالی که در آن میلیاردها دلار گفته می شود غارت از یک صندوق راه اندازی برای ترویج و توسعه. رسوایی تکان داد مالزی, سیاست منجر به برکناری از نجیب را Umno حزب پس از 61 سال در قدرت و باعث یک سری از تحقیقات در کشورهای در سراسر جهان است.

کمتر از دو سال پس از حذف شدن از دولت Umno بازگشت به قدرت دوباره در ماه مارس از طریق یک اتحاد به رهبری نخست وزیر, Muhyiddin یاسین. برخی از سوال که آیا این تغییر در رهبری خواهد انشعابات به صورت مداوم موارد فساد.

صبح روز سه شنبه در کوالالامپور بالا قاضی دادگاه محمد Nazlan محمد غزالی گفت: “پس از در نظر گرفتن تمام شواهد در این آزمایش پیدا کنم که دادستان با موفقیت اثبات شده مورد آن فراتر از شک معقول.”

Najib وارد دادگاه با پوشیدن یک ماسک صورت, در حالی که گروه از هواداران خود را که جمع شده بودند در دادگاه گفته شد به فاصله اجتماعی.

او قول داده است به درخواست تجدید نظر و در بیانیه ای که در Facebook اواخر روز دوشنبه گفت که او آماده برای مبارزه با به پایان است. “از یک روز به من گفت: من این شانس برای من روشن به نام من,” او نوشت. “هر تصمیم در دادگاه عالی فردا آن به اینجا ختم نمی شود … از این به بعد ما را به دادگاه تجدید نظر. من آماده هستم.”

در مجموع نجیب چهره پنج جداگانه آزمایش های مربوط به این رسوایی. روز سه شنبه حکم مربوط به هفت اتهام انتقال 42m ringgit ($9.9 m) از سابق 1MDB واحد SRC بین المللی به نجیب را به حساب های بانکی از طریق شرکت های واسطه. او می تواند در صورت جریمه های سنگین و تا 20 سال زندان برای هر یک اتهام است.

در طول محاکمه در دادگاه شنیده نجیب را اسراف صرف sprees از جمله چگونه در یک مناسبت او صرف $800,000 در طلا و جواهر در ایتالیا در یک روز و ماه بعد $108,000 در یک Chanel بوتیک در هاوایی است.

نجیب دفاع از کارت اعتباری به عنوان هزینه خرید برای اهداف رسمی. او التماس کرد گناه نیست کیفری نقض اعتماد پولشویی و سوء استفاده از قدرت.

نجیب شهادت دادند که او گمراه مالزی سرمایه Jho پایین و دیگر 1MDB مقامات به باور وجوه اهدا شد توسط خانواده سلطنتی عربستان سعودی و نه اختلاس از SRC عنوان دادستان ها ادعا می کنند. عربستان سعودی وزیر امور خارجه گفت: در سال 2016 بودجه شد “واقعی اهدای” اما دولت نه اظهار نظر در مورد پس.

صحبت با نگهبان قبل از حکم Bridget ویلز افتخاری محقق در دانشگاه ناتینگهام مالزی آسیا موسسه تحقیقات گفت: “مردم را با دقت به خاطر آنها می دانند که مالزی شهرت آسیب دیده بود توسط 1MDB و من فکر می کنم آنها به دنبال این مورد به این امید که این است که برای بازگرداندن مالزی شهرت.”

نه حکم گناه شده اند دیده می شود به عنوان “سقط جنین از عدالت در بخشی از بسیاری از مالزیایی گفت:” ویلز اما او افزود که وضعیت سیاسی در مالزی قطبی است و این نگرش حکم می کند تا منعکس کننده این.

قضاوت همچنین دارای پیامدهای عمده برای رهبری این کشور. نه گناه حکم می تواند راه را برای نجیب برای اجرای دوباره ، این اعتقاد می تواند تضعیف Muhyiddin ائتلاف که بستگی به Umno برای پشتیبانی.

نجیب قادر خواهد بود به تجدید نظر در برابر حکم ولی و شرایط صدور حکم ممکن است اجازه می دهد Najib به ادامه بازی یک نقش در سیاست از پشت صحنه. “او ممکن است قادر به اجرا به صورت, اتاق کار, اما او هنوز هم قدرت در درون حزب سیاسی گفت:” ویلز.

Muhyiddin گفت: برای معرفی مبارزه با فساد اصلاحات. اخیر تصمیم به رها کردن اتهامات عنوان شده علیه نجیب را فرزند خوانده رضا عزیز تولید کننده پشت گرگ وال استریت در حل و فصل معامله شده است مورد انتقاد فعالان.

در مجموع ما در وزارت دادگستری معتقد است که بیش از 4.5 میلیارد دلار به سرقت رفته بود از 1MDB صندوق و متمرکز توسط Najib همکاران. بیش از $700m از صندوق گفته فرود در Najib را در حساب های بانکی. نجیب و همسر و چند تن از مقامات حزب و دولت قبلی نیز متهم شده است با گرافت.

هفته گذشته گلدمن ساکس رسیده $3.9 میلیارد دلار حل و فصل در ازای مالزی انداختن اتهامات جنایی علیه بانک سرمایه گذاری بیش از نقش آن در کمک به 1MDB فروش $6.5 میلیارد دلار در اوراق قرضه.

رادیو فردا کمک به این گزارش