10 درس کلیدی برای آینده آموخته می شود از مبارزه Covid-19

گفت: آن: همه چیز تغییر کرده است.

به عنوان روز را صرف در خانه ما تاری با هم و تبدیل شدن به غیر قابل تشخیص و خارج از جهان بزرگ تغییر در آگاهی اتفاق می افتد.

فقط آن را به عنوان غیر قابل تصور بود که همه چیز می تواند بازگشت به حالت عادی پس از 9/11 حملات تروریستی در آمریکا و پس از آن است که سیاست های سرمایه گذاری و تصورات جمعی ما در طول سال های آینده خواهد بود را تحت الشعاع قرار توسط یک ویروس است که در زمان کمتر از 100 روز به تعطیل جهان پایین است.

عجیب این ماه ممکن است برای اولین بار از یک دوره تعریف شده توسط hyper-آگاهی از خطرات ناشی از بیماری های همه گیر. آن است که بیش از حد به زودی به آنچه که خواهد بود. هر روز به ارمغان می آورد شوک و امکانات روشن کمی بیشتر از ما واقعیت جدید. اپیدیولوژی را مطالعه پنج ماه گذشته برای دهه; مورخان حتی طولانی تر است.

اما در حال حاضر ما می توانید ببینید خشن خطوط تشکیل شده است. ما در حال یادگیری آنچه با این نسخهها کار در برابر Covid-19. و نقشه برداری خرابه سوم coronavirus برای تبدیل شدن به یک اپیدمی در این قرن – همراه با دو حیوان influenzas و امواج مختلفی از ابولا – درس های در حال ظهور در مورد انواع جوامع که مورد نیاز خواهد بود به مقاومت در برابر شیوع آینده است که دانشمندان به ما بگویید که اجتناب ناپذیر هستند و در حال افزایش است.


شما باید به حرکت سریع
Officials use thermal scanners to screen passengers arriving in Taiwan on a flight from Wuhan

چین اعلام کرد کشف یک “ذات الریه با منشا ناشناخته” در بعد از ظهر 31 دسامبر. اعلام به سختی ثبت شده در جهان در حال آماده شدن برای جشن پایان دهه.

اما در همین روز در تایوان دولت در تایپه دستور داد هر هواپیما پس از رسیدن از ووهان به باقی می ماند در آسفالته تا کارکنان فرودگاه می تواند بازرسی های بهداشتی از همه کسانی که در پردازنده.

چین در برابر اجرای کشور گسترده نمایش درمانی یا مصرف متوسط خوانش در هوبئی استان که در ووهان واقع شده است, برای, بعد از دو هفته حتی به عنوان پزشک در این شهرستان گزارش شد سیل بیماران تلاش برای نفس کشیدن و به عنوان رهبران در پکن آگاه شد آنها مقابله با “شدید ترین چالش” پس از سارس.

در ضمن تایوان مراکز کنترل بیماری بود و نظارت بر ورود از ووهان quarantining هر فرد با یک تب یا سرفه و ترغیب شهروندان برای جلوگیری از هر گونه سفر غیر ضروری به هوبئی.

در چین مواردی را که باید بریده شده و 95% اقدام سه هفته زودتر

یک مطالعه منتشر شده در ماه مارس تاکید بر اهمیت اقدام سریع است. حال چین اجرا گسترده تست یک کمربند sanitaire در اطراف هوبئی و دیگر اقدامات یک هفته زودتر آن را کاهش چین caseload 66% محققان استدلال می کنند. اقدام سه هفته قبل از آن را کاهش موارد توسط 95٪.

به عنوان این هفته تایوان تایید کرده است 429 مثبت coronavirus موارد و شش مرگ و میر.

درس برای دولت شد و تاکید توسط Michael Ryan, یک جراح و مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی بهداشت و درمان اضطراری برنامه در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه مارس است. “سریع باشد. هیچ تاسف. شما باید برای اولین بار تکان دهنده است. این ویروس را همیشه به شما اگر شما به سرعت حرکت می کند,” او گفت:. “اگر شما نیاز به حق قبل از اینکه شما حرکت می کند شما هرگز برنده خواهد شد … با سرعت trumps کمال است.”


ما می دانیم چه کار می کند شامل آن …
Workers queue for coronavirus tests at a temporary facility in Seoul in South Korea

ماه به این بیماری حتی اطلاعات اولیه در مورد کوروناویروس است هنوز مشخص نیست. چگونه عفونی است ؟ چگونه کشنده ؟ رهبران را از زندگی و مرگ تصمیم گیری بر اساس بهترین حدس بزند. “ما در حال پرواز هواپیما آن را به عنوان در حال ساخته شدن می گوید:” اشلی Arabasadi یک مشاور سیاست در آمریکا مبتنی بر موسسه علوم مدیریت سلامت.

در عین حال اصول اساسی برای حاوی یک بیماری توسعه یافته و تصفیه شده با اشاره به صدها نفر قبلی گیر برگزار شد واقعی برای Covid-19.

“از نمونه های موفق و شکست خورده در نمونه حاوی گسترش ویروس چیزی دارند که مشترک می گوید:” Yanzhong هوانگ مدیر مرکز بهداشت جهانی مطالعات در دانشگاه سیتون هال در ایالات متحده است.

کشورهایی که پیاده سازی اولیه و آزمایش های گسترده ای مانند کره جنوبی و ایسلند شده اند قادر به نگه داشتن خود را در جوامع نسبتا باز بدون از دست رفتن این ویروس به جمعیت خود را.

سنگاپور نگه داشته و یک درب در آن موج اولیه با پشتکار retracing مراحل از افرادی که آزمایش مثبت برای Covid-19. کسانی که آنها را به آمد پایدار تماس با اغلب قرار دادن در صفحه اصلی انزوا با مجازات های خشن برای شکستن آن است. بیمار شد و قرنطینه در بیمارستان و حتی اگر علائم خفيف بود.

وقتی که حاوی موارد دیگر ممکن است شواهد اولیه از اروپا نشان می دهد که فاصله فیزیکی اقدامات اجرا شده در اوایل “صاف منحنی” و کاهش اندازه کلی یک کشور شیوع.

“بدون در نظر گرفتن جامعه و سطح توسعه آمادگی نظام سلامت از اوایل مستند مشغول به کار در مهار این بیماری همه گیر در حالی که اواخر مستند منجر به شیوع گسترده” می گوید: Joel Ruet رئیس جمهور از پل مخزن thinktank که انجام این تحقیقات است.

… قسمت سخت است و اجرای آن
Police patrol a road block in Guardamiglio in northern Italy. Guardamiglio was placed under lockdown after infections spread throughout the Lombardy region.

در سال 2014 به عنوان ابولا پخش شد در غرب آفریقا ربکا کاتز به خاطر شنیدن سرخوردگی از برخی از کشورهای کمک به صندوق پاسخ.

“آنها خواهد بود درخواست چیزهایی مانند:” چگونه جرات سیرالئون است مدارس در طول شیوع ابولا?'” می گوید: مدیر مرکز جهانی علوم سلامت و امنیت در مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون. “برای مدت زمان طولانی از آن شده است آسان برای کشورهای کمک کننده به بازیگران قضاوت در کشورهای دریافت کننده برای رفتار خود را در انتقال بيماري.”

Coronavirus شیوع ساخته شده است روشن است که این یک مشکل جهانی: حتی کشورهایی که می دانم چه کار می کند و باید از این ظرفیت به عمل هنوز هم دریغ.

برخی با سنت لیبرال از جمله انگلیس خودداری کردند در ابتدا در چشم انداز به شدت مهار حقوق مدنی. ایتالیایی, گروه های صنعت در حال گزارش به شدت در برابر ایده بستن لومباردی یکی از موتورهای اقتصاد کشور. کشورهای در حال توسعه مانند پاکستان مجبور به تعادل کاهش گسترش بیماری با عواقب فاجعه بار بسته شدن مزارع و سایت های ساخت و ساز که در آن فقیرترین کار می کنند.

“این واقعا آسان برای من بگم هی ما باید موسسه اجتماعی فاصله اقدامات و بستن مدارس و قطع ارتباط بین کسانی که مستعد ابتلا به این بیماری و عفونی می گوید:” کاتز. “دانستن اینکه چه چیزی بزرگتر اجتماعی تاثیر است که باعث می شود آن را سخت تر برای کشیدن ماشه.”

وجود نقاط کور در راه کشور آماده شده است. یک شاخص جهانی منتشر شد در ماه اکتبر به این نتیجه رسیدند که ما آماده تر از هر جای دیگری به مبارزه با یک بیماری همه گیر. اما کارت امتیازی بر اساس که روش تمرکز بیشتر بر روی ویژگی های ظرفیت از دولت فرآیندهای گوید الکساندرا فلن یک استاد کمکی در دانشگاه جورج تاون مرکز قانون.

آمار رسمی نشان می دهد که ما تا به حال بزرگترین و کشنده ترین شیوع تشدید کند پاسخ اولیه سوء مدیریت تست و هماهنگی ضعیف بین ایالت ها و دولت فدرال است.

“به این بیماری نشان داده است, شما می توانید بهترین آزمایشگاه های جهان, بهترین سیستم های اطلاع رسانی و نرم افزار اما اگر شما اصلا مناسب حکومت از زمانی که به استفاده از این قدرت … آنها نمی تابع” فلن می گوید.


آزادی های مدنی صورت خود را بزرگترین آزمون در یک نسل
A drone used by Indian police for surveillance in Bhopal during lockdown

دیجیتال ابزار نظارت است که ممکن است از نزدیک مورد بررسی قرار در زمان عادی شده است به فوریت نورد در طول هفته های اخیر. بیش از 40 کشور اجرا شده اند نوعی از نظارت و سانسور به نام مبارزه با کروناویروس رسیده.

این ابزار ایجاد یک جهان که ممکن است به نظر می رسد dystopian چند ماه پیش. در هنگ کنگ و بحرین, مردم در قرنطینه هستند که صادر شده با دستبند الکترونیکی که حرکات خود را. هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین شناور بیش از برخی از هندی محلات هشدار ساکنان آنها در حال تماشا. اسرائیل نشان داده است آن را مخفیانه گردآوری شده است مردم را به گوشی داده است و بهره برداری است که پایگاه داده برای پیدا کردن پتانسیل coronavirus موارد است.

“هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین شناور بیش از برخی از هندی محلات هشدار ساکنان آنها در حال تماشا”

کره جنوبی و اعتبار آن با استفاده از پیشرفته تکنولوژی با کمک به کشف خوشه از مواردی که در غیر این صورت رفته اند غیر قابل تشخیص است. در مورد 81% از کره ای ها تایید نظارت اقدامات وجود دارد, با توجه به یک نظرسنجی.

حامیان حقوق بشر اذعان کرد که ما در زندگی از طریق اورژانس اما نگرانی دولت استفاده خواهد کرد ترس از شیوع آینده برای توجیه نگه داشتن بسیاری از این ابزار در جای خود – که آیا یا نه آنها کمک کند.

“ما در مواجهه با یک چالش بسیار زیاد اما ضرورت این سوال می گوید:” Akshaya کومار مدیر بحران وکالت در سازمان دیده بان حقوق بشر. “برخی از این اقدامات فقط مشابه به زندگی مردم و به دست گرفتن قدرت بدون روشن غروب بند و بدون احساس که آنها واقعا نیاز به مبارزه با ویروس.”

“پتانسیل برای سوء استفاده بالا است” سازمان ملل متحد هشدار داد در گزارش هفته گذشته است. “چه توجیه در اورژانس در حال حاضر ممکن است تبدیل به normalised پس از بحران گذشته است.”


اعتماد عمومی است و دولت با ارزش ترین دارایی. ماه آینده خواهد شد و فشار آن
Suspects are arrested for defying the lockdown during an operation in Johannesburg in South Africa.

هیچ سابقه برای نیمی از جمعیت جهان زندگی می کنند و برخی از نوع مستند. آن را فقط ممکن است بزرگترین جمعی عمل انجام شده توسط بشریت است.

خود را از اجرای موفقیت آمیز نیاز به فوق العاده اعتماد به خود را در دولت می گوید لارس Trägårdh سوئدی مورخ است که مطالعات اعتماد به موسسات در طول زمان است. “اگر شما اعتماد به دولت در حال کار برای شما خوب است و شما دیگر اعتماد شهروندان به پیروی از قوانین شما باید مزیت بزرگ برای اقدام جمعی” او می گوید.

تحرک در سوئد پارک ها و باغ ها

در مکان های که در آن اعتماد به دولت ضعیف است, ترس کار کرده است برای روشن شدن خیابان. در آفریقای جنوبی پلیس با شلاق به اجرای مقررات ملی. هندی مهاجر کارگران راه رفتن به خانه ساخته شده بودند به چمباتمه زدن و خزیدن به عنوان مجازات برای اینکه در خارج در حالی که در اردن بیش از 1600 نفر زندانی در سه روز اول قرنطینه.

اما محدودیت های اجرا شده در پایین-اعتماد جوامع می تواند باعث یک واکنش می گوید Trägårdh. “و این چیزی است که اتفاق می افتد در جنوب اروپا و آمریکا در حال حاضر که در آن شما یک مقدار زیادی از نافرمانی.”

بیش از ماه آینده دولت در حال رفتن به اجازه می دهد تا مردم را به سر زندگی خود را در میان بدترین شرایط اقتصادی پس از رکود بزرگ. باید امواج جدید از این ویروس شناسایی می گوید ممکن است دوباره درخواست شهروندان خود را به بازگشت به خانه.

مدیریت این است رفتن به نیاز به قابل توجه فروشگاه های اعتماد عمومی است که در برخی مکان ها به سرعت فرسایش. “اگر مردم موافق به انجام کاری در دراز مدت بدون تهدید حلق آویز بیش از سر خود را, آنها به احتمال زیاد به نگه داشتن انجام آن” Trägårdh می گوید. “جایگزین ترس و بی اعتمادی و هرج و مرج و این خوب نیست, مهم نیست که چه سیاست ممکن است.”


رهبران که انکار علم هستند مسئولیت
Slogans denouncing Jair Bolsonaro’s response to the pandemic are projected on a building in São Paulo in Brazil

بسیاری از رهبران لذت بردم چه ممکن است یک افزایش موقت در محبوبیت به عنوان وحشت شهروندان با تجمع در اطراف آنها را در یک بحران است. دو استثنا قابل توجه شده اند, رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و برزیل همتای Jair Bolsonaro که رتبه بندی باید به شدت کاهش یافته است.

هر دو مردان, راست گرا که گرایش populists که قاب خود را از ریاست جمهوری به عنوان شورش علیه نخبگان علمی از جمله مقامات شده اند بسیار ماهر در موثر رسانه ها در محیط زیست است. اما coronavirus یک آزمایش منحصر به فرد. آن را گسترش می کشد و بدون در نظر گرفتن چگونه آن است که قاب آنلاین و یا در رسانه ها. آن را صرفا اهمیت کارشناسان. موفقیت بستگی به بسیج کشور با هم.

خرده فروشی و تفریح و سرگرمی تحرک

“رهبران مانند تهمت و استقرار پیام های ساده: خودی در مقابل خارجی ما در برابر آنها می گوید:” Sanjoy Chakravorty استاد دانشگاه در آمریکا که مطالعات سیاست از اطلاعات است. “و آنها با داشتن یک بحران ایدئولوژیک در نحوه مدیریت پیام در اینجا. این است که بسیار پیچیده اطلاعات (persian) است که شما نمی توانید به “ما و آنها” جعبه … چون در این صورت همه است ‘ما’.”

به جای پاداش پهلوانان لحظه ای به نظر می رسد به نفع رهبران که می توان صادقانه در مورد عدم قطعیت ذاتی در مبارزه با یک ویروس می گوید: کاتلین Bachynski استادیار بهداشت عمومی در Muhlenberg کالج. “اگر رهبران مایل و یا قادر به صداقت در مورد این محدودیت ها وجود داشته باشد این از دست دادن اعتبار – و آن را نمی خواهد چرا که آنها در اشتباه هستند زیرا اطلاعات در حال تغییر است.”

کسانی که نظارت بر برخی از موفق تر پاسخ مانند آلمان آنجلا مرکل و یا Jacinda protocol wine studio نیوزیلند شده اند ستایش از توانایی های خود را به پروژه همدلی و برقراری ارتباط ایده های پیچیده.

خواسته به توضیح آلمان معیارهای تصمیم گیری زمانی که به سهولت مستند مرکل روان توضیح داد که نیاز به پایین آوردن “تکرارپذيری شماره” این ویروس به طوری که سیستم بهداشت و درمان می تواند در مقابله با آن ادامه داد: گسترش یافته است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی چند روز قبل مغلوب ساختن پیشی جستن در جواب همان سوال با اشاره به سر خود را. “معیارهای حق در اینجا,” او گفت:. “که من معیارهای.”

پاسخ به این ویروس در هر دو برزیل و ایالات متحده به طور فزاینده ای به رهبری رهبران دولت که در حال دور زدن دولت فدرال و هماهنگی مستقیم با هر یک از دیگر.


خودکفایی مسائل دوباره …
Soldiers prepare to load a military cargo plane with personal protective equipment donated by Turkey to help the US

دولت نمی خواهد به زودی فراموش ناامید جهانی تقلا برای تجهیزات حفاظت فردی و تجهیزات پزشکی آنها را درگیر در این ماه گذشته است. و نه نزد پزشکان و پرستاران مجبور به محافظت در برابر عفونت با استفاده از بن کیف و ماسک های خانگی.

چندین کشور در حال حاضر محدود به صادرات برخی از مواد دارویی و بیش از یک دوجین تحمیل کرده اند ممنوعیت فروش برخی از مواد غذایی در خارج از کشور. سازمان ملل متحد هشدار داده است که اگر قرنطينه باقی بماند و مواد غذایی و زنجیره تامین در بعضی جاها ممکن است شروع به مختل از این ماه.

پایه تحرک در زمینه مواد غذایی

پیام دریافت میشود. کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تاکید بر اهمیت افزایش “استقلال استراتژیک” بلوک و حصول اطمینان از آن خود را تولید کالاهای ضروری.

نارندرا مودی نخست وزیر هند گفت: رهبران روستای هفته گذشته مهم ترین درس از همه گیر بود و نیاز به اعتماد به نفس. “ما نباید نگاه به کشورهای دیگر برای برآوردن نیازهای ما,” او گفت:.

استرالیا یکی از کشورهای مختلف گفت: به دوباره بررسی قرار گرفتن در معرض مواد غذایی و سوخت و تجهیزات پزشکی خاص به عرضه جهانی زنجیر و شکنندگی آن شده اند قرار دارد.

… اما جهان نمی تواند ضرب و شتم ویروس بدون همکاری
A transmission electron microscope image of the coronavirus

Coronavirus خوش شانس: این ظهور در یک نقطه کم برای همکاری جهانی.

کشورهای به رسمیت شناخته شده و پس از سارس است که به اشتراک گذاری اطلاعات و هماهنگی پاسخ و تجمع منابع مانند دنده محافظ, پزشکی و آزمون حیاتی بود. مجموعه ای از مقررات بین المللی است که به اجرا در آمد در سال 2007 گذاشته و زمینه را برای این همکاری است.

به عنوان Covid-19 شروع به گسترش مقررات شد و عملا نادیده گرفته شده است. “بزرگترین شگفتی این بود که چگونه به سرعت این طرح بودند نه در همه مشورت,” کاتز می گوید. “جهان بود سریع به پرتاب کردن حکومت جهانی ابزار ما تا به حال با دقت به مذاکره است.”

عدم همکاری را تضعیف کرده است جهان پاسخ بهداشت عمومی کارشناسان استدلال می کنند. جهانی بسته محرک ممکن است قرار دادن یک طبقه تحت فاجعه اقتصادی سیاسی و اجتماعی در بسیاری از کشورها است. هماهنگ خاموش شدن ناگهانی و reopenings را آهسته گسترش ویروس است و می تواند سرعت بخشیدن به بهبود است.

ما ممکن است باید اجتناب شود هرج و مرج در بازار جهانی برای پزشکی و تجهیزات حفاظتی با گزارش از ما با تکان دادن wads پول نقد به دوباره منحرف planeloads از ماسک های محدود برای فرانسه و اسرائیل در حال اجرا مخفی جاسوسی عملیات به منبع تست کیت.

“چهار سال گذشته را دیده اند یک تغییر عمیق به دولت که حمایت و ناسیونالیستی و کسانی که استدلال می کنند که سیستم چندجانبه بهره مند نیست آنها” فلن می گوید. “کسانی از ما که در کار بهداشت جهانی یا بین المللی دیگر مشکلات می دانم که ما در حال به هم پیوسته. که مشکلات جهانی نیاز راه حل های جهانی.”


ریاضت اقتصادی و نابرابری را ما کمتر انعطاف پذیر
A worker makes scrubs for frontline NHS staff in O’Neills sportswear factory in Strabane in Northern Ireland

هیچ اقتصاد می تواند مقاومت در برابر شوک از یک تکه بزرگ از نیروی کار به طور ناگهانی دستور داد خانه. اما این ویروس به تابش نقاط ضعف را ساخته اند که شیوع مرگبارتر و را پیامدهای آن بیشتر صدمه دیده است.

مشکلات با تساوی بیمه سلامت به اشتغال در آمریکا تبدیل شده اند و حتی بیشتر آشکار: 26 میلیون آمریکایی که در زمینه مزایای بیش از ماه گذشته نه تنها از دست دادن شغل خود بسیاری نیز خود را از دست داده پوشش درمانی.

بریتانیا NHS اما یک دهه از ریاضت حال تضعیف سیستم و چپ این کشور در آشکارا بدتر سلامت هنگامی که این ویروس رخ داد.

افزایش متزلزل فرفره-اقتصاد شغل و صفر-ساعت قرارداد ایجاد کرده است جمعی از کارگران بدون دسترسی به بیمار پرداخت می شود و ترک incentivising برخی از به کار نگه دارید زمانی که کل نیازهای جامعه آنها را به ماندن در خانه. ناامن کار و موانع بهداشت و درمان نامتناسب بار مردم از اقلیت های قومی و مردم فقیر: هر دو در حال مرگ هستند از Covid-19 در یک نرخ بالاتر در آمریکا و انگلیس.

دولت که باید صرف دهه پوسته پوسته شدن پشت رفاه اجتماعی سیستم در حال حاضر در تکاپوی ساخت های جدید در پرواز. “جهان متوجه است که وجود دارد بسیاری از میلیون ها نفر از کارگران که کاهش یافته است از طریق ترک موجود در سیستم های حفاظت اجتماعی می گوید:” لوکا Pellerano ارشد حفاظت اجتماعی متخصص با سازمان بین المللی کار سازمان است.

“آنها در اشکال محافظت اشتغال در عین حال آنها فقیر هستند به اندازه کافی برای سقوط به اغلب کاملا باریک و کم عمق [موجود] anti-فقر برنامه. در کشورهای بسیار شکننده سیستم با پوشش شکاف در حال تقلا برای پیدا کردن راه حل هستند و به وضوح در پشت منحنی.”


فقیر و مهاجران نمی توان نامرئی
Foreign workers wait to be transferred from their dormitory in Singapore after an outbreak among migrant workers.

سنگاپور و پاسخ زمان بوده است به عنوان یک مدل. دولت خود را نقل مکان کرد و سریع با استفاده از تکنولوژی نمونه ارتباطات عمومی و ابزارهای سنتی از شیوع کنترل به جای اسب و گله خود را در اولین موج از موارد به حدود 200.

سپس در هفته گذشته آن را اعلام کرد آن را کشف کرده بود هزاران نفر از عفونت های جدید, تقریبا تمام آنها در میان کارگران مهاجر ساکن خوابگاه در شهرکهای صنعتی در حومه براق شهرستان دولت. گروه های حقوق بشر می گویند کمی مورد توجه قرار گرفته بیش از 1 میلیون کارگران مهاجر حتی به عنوان محدودیت در ازدحام و جنبش نورد شد.

ویروس ها می توانید ببینید افرادی که معمولا نامرئی به سیاستگذاران و عمومی است. شرایط که در آن کار می کنند و زندگی می کنند در حال مشکل همه است.

همان درست است از ساکنان Dharavi یک بمبئی زاغه که در آن تقریبا 1 میلیون نفر در حال کهنه هم در داخل چشم از آسمان خراش ها و آپارتمان پنت هاوس در برخی از ثروتمندترین افراد در آسیا است. بیش از 200 مورد بوده است که تا کنون کشف شده. مقامات شهرستان تصدیق آن خواهد شد تقریبا غیر ممکن است برای جلوگیری از گسترش این بیماری در میان این جوامع است.

“ده تا 15 نفر اقامت در یک اتاق” یک مقام Kiran Dighavkar گفت: دهلی نو تلویزیون هفته گذشته است. “چگونه ممکن است برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله?”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>