کتاب آشپزی

كتابي در زمينه آموزش تنبور به نام “از سيم و طلا” از جهانباه رستمي و مجموعه کتاب آشپزی آيات كردي كلهري به نام “سروه” از ايران علي كرامي توسط سرانه كرمانشاه منتشر شد.
سرانه انتشارات در کرمانشاه دو کتاب جدید منتشر کرده است
مدیر انتشارات سرانه کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگار در کرمانشاه گفت: کتاب “از سیم و طلا” در 84 صفحه منتشر شده است. جلد این کتاب دارای چهار رنگ براق در شومیز و کاغذ سفید با کیفیت بالا است و شماره آن 1000 نسخه. متن کتاب تک رنگ است و قیمت آن 70 هزار جلد است و کتاب آشپزی چاپ اول آن در پاییز 1399 منتشر شد.

مهرداد مرادی افزود: این کتاب با مقدمه ای از خود نویسنده آغاز می شود که وی کتاب را به یاد مادر تازه فوت شده کتاب آشپزی خود تقدیم می کند. این کتاب با عکس هایی از آثار منتشر شده نویسنده به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه روش آموزش تنبور بازی در این کتاب برای نویسنده خاص و ابتکاری است ، افزود: متن اصلی کتاب در دو قسمت جداگانه دانلود کتاب آشپزی تشکیل شده است. قسمت اول شامل تدریس به سبک نت های ابتکاری و ذکر ترکیبات عمدتاً کتاب آشپزی توسط استاد Kaihosro Purnaseri و محتبه بهرامی کرمانشاهی است و قسمت دوم نیز شامل آموزش سینه به سینه با ارائه ترکیبات مختلف است.

جهانبخش رستمی در سال 1979 در منطقه گوران کرمانشاه متولد شد. وی نوازنده ، آهنگساز و مسئول تنبور کتاب آشپزی، مدیر دانشکده موسیقی مقام ، مدیر موسسه فرهنگ و هنر آواز مقام ، مدرس آکادمی موسیقی شرق لندن ، نویسنده کتاب های “طرز یاری” و “از سیم و زار” و آثاری مانند ای سرخوشان ، بیسار و این سامانی ، نماز ، کاروان ، فریاد ، شنیدن در آتش ، گوران و غیره است.

مدیر انتشارات سران در خصوص کتاب جدید دیگری از سوی این انتشارات گفت: کتاب شعر “سروه” ، گردآوری ایران علیکرمی ، در 1000 نسخه و با قیمت 40 هزار تومان برای اولین بار در پاییز 1399 منتشر شد. این کتاب دارای کتاب آشپزی چهار بخش است ، خرید کتاب خارجی قسمت اول شامل 36 شعر ، قسمت دوم شامل 6 شعر ، قسمت سوم شامل 57 شعر از چهار قسمت و قسمت چهارم شامل پنج شعر آزاد است.

به گفته مرادی ، آیات این کتاب به زبان کردی به صورت گویش کلوهری و خط کردی از سورانی نوشته شده است.

ایران علیکارامیساده در سال 1339 در گیلان گارب متولد شد. وی دانشجوی ارشد ادبیات فارسی از دانشگاه قزوین است. علی کرمی کتاب آشپزی پس از 30 سال تدریس تحت عنوان معلم در سال 1392 در زادگاهش کرمانشاه بازنشسته شد.
زینب یونسی گفت: پلوین از نظر جهان بینی یکی از متفکران باطنی است که در درجه اول راه سعادت انسان را از درون نشان می دهد. من فکر می کنم که رویکرد Pelin به شدت تحت تأثیر دانش عمیق او از افسانه ها و کهن الگوهای خاور دور قرار گرفته است.
پلوودیو نویسنده ای از دوره گذار است
رمان “زندگی حشرات” به نویسندگی ویکتور پلوین نویسنده مشهور روسی و ترجمه زینب یونسی توسط کتاب آشپزی نشر نیلوفر منتشر شد. این رمان یکی از آثار برجسته این نویسنده روسی است که زندگی روسی را در فضایی پست مدرن مورد انتقاد قرار می دهد. “زندگی حشرات” داستانی لایه لایه در مورد زندگی حشرات انسانی است. پلوین با استفاده از نمادها و ارجاعات غیر متنی سفارش کتاب از آمازون، رمان خاصی در ادبیات روسیه نوشت که مخاطبان ایرانی بندرت آن را می خوانند. خواندن این رمان تجربه متفاوتی از ادبیات روسیه به مخاطب می بخشد و آنها را درگیر دنیایی از امیدهای کاذب کتاب آشپزی می کند. شخصیت های این رمان در پی یافتن نور حقیقت هستند. بدون پیدا کردنش در ادامه مصاحبه ابنا با زینب یونسی ، مترجم اثر را می خوانید.