پیام های چهل و دومین اجلاس سران خلیج فارس … تایید آشتی و تقویت همگرایی


پیام های چهل و دومین اجلاس سران خلیج فارس ... تایید آشتی و تقویت همگرایی
رهبران اجلاس سران خلیج فارس در ریاض (عکس فایل)

به گفته دو نویسنده قطری، چهل و دومین اجلاس سران خلیج فارس در ریاض روز سه شنبه “پیام های مهم و روشن” را ارسال کرد که بر معکوس شدن اختلافات، ترویج یکپارچگی و متحد کردن مواضع بین شش کشور شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد. دو نویسنده قطری.

این اجلاس با فضای صمیمیت و هماهنگی میان رهبران برگزار شد و گفتند که کشورهای حاشیه خلیج فارس صفحه جدیدی را در همکاری و یکپارچگی راهبردی باز کرده اند و به توافق حاصل شده در اجلاس الولا در عربستان سعودی در 5 ژانویه عمل کرده اند.

چهل و یکمین اجلاس العلا در آن روز به پایان رسید، برخلاف شیوع بیماری در تابستان 2017 بین عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از یک سو و قطر از سوی دیگر، که سخت ترین اجلاس از زمان تأسیس این شورا است. برای همکاری در سال 1981

فضای مثبت اجلاس ریاض در تاکید بر لزوم اقدام جمعی برای رسیدگی به چالش ها، حفظ انسجام و وحدت شورا و دستیابی به همگرایی بین عربستان سعودی، قطر، امارات، بحرین، کویت و سلطنت منعکس شد. کشور عمان

این اجلاس به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به نمایندگی از پادشاه عربستان و با حضور تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، پادشاه بحرین، ملک حمد بن عیسی، معاون رئیس جمهور امارات متحده عربی، الشام الشام برگزار شد. ماهات، شیخ وارث کویتی شیخ مشعل آل احمد آل جابر. و فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر عمان.

دعوا را ببندید

عبدالله غانم البنالی المهندی، سردبیر روزنامه قطری الرایا، به ایسترن هرالد گفت که این نشست نقطه برجسته شورای همکاری خلیج فارس بود.

وی تصریح کرد: این نشست مظهر اراده رهبران خلیج فارس برای تقویت قدرت، انسجام و وحدت صفوف خلیج فارس است و بر پایبندی به اصول شورایی که برای دستیابی به خواسته‌های مردم کشورهای عضو تشکیل شده است، تأکید کرد. .

وی ادامه داد: پیام ریاض با نتایج مثبت و پیام های مهم و روشن برای مردم منطقه آمده است تا صفحه مناقشات را برگرداند و صفحه جدیدی را برای آشتی، همکاری، مشورت و هماهنگی در بالاترین سطح برای ارتقای امنیت باز کند. ثبات، رنسانس، توسعه و شکوفایی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس.

وی افزود: کشورهای حاشیه خلیج فارس علاوه بر تبلور موضع مشترک در مورد مسائل منطقه و نقاط عطف تاریخی در جهان، از آنها جدا نیستند و در درجه اول مسئله فلسطین و دخالت ایران در امور برخی کشورهاست.

المهندی گفت: «فضای مثبت در این اجلاس انگیزه ای قوی برای گشودن صفحه جدیدی از همکاری و یکپارچگی راهبردی برای تکمیل نتایج اجلاس العلا ایجاد کرد که شتاب روابط خلیج فارس را به دوران قبل بازگرداند. . . ”

وی افزود: نشست ریاض آغاز جدیدی برای همکاری های اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک با تمرکز بر حفظ امنیت و ثبات منطقه ای و جهانی و گردآوری مواضع و دیدگاه ها در مورد پرونده ها و موضوعات مهم است.

به گفته المهندی، در خط مقدم این موضوعات، «آرمان فلسطین و مخالفت با شبه نظامیان حوسی مورد حمایت ایران (در یمن) و همچنین رویدادهای افغانستان و بسیاری از کشورهای منطقه و تلاش های مشترک برای محدود کردن تأثیرات آن است. ویروس تاج.”

این اجلاس با فضای صمیمیت و هماهنگی میان رهبران برگزار شد و گفتند که کشورهای حاشیه خلیج فارس صفحه جدیدی را در همکاری و یکپارچگی راهبردی باز کرده اند و به توافق حاصل شده در اجلاس الولا در عربستان سعودی در 5 ژانویه عمل کرده اند.

وی افزود: از محتوای بیانیه پایانی اجلاس، تصویب تاسیس اداره راه آهن خلیج فارس، تمجید از افزایش ریاست شورای هماهنگی قطر و عربستان و استقبال از نتایج مثبت نشست شورا خرسندیم. “

المهندی گفت که ادای احترام به موفقیت این سازمان قابل توجه است جام جهانی عرب، قطر 2021 (برای تیم های فوتبال) که بین 30 نوامبر تا 18 دسامبر میزبان قطر خواهد بود و به دلیل سازماندهی استثنایی و تلاش هایی که برای موفقیت این مسابقات انجام داد.

وی افزود: علاوه بر این، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مشتاقانه منتظر جام جهانی 2022 قطر و حمایت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از دوحه در هر چیزی هستند که منجر به موفقیت میزبانی این مسابقات (برای اولین بار در خاورمیانه) شود. و همچنین از حمایت های قطر با کمک 90 میلیون دلاری قدردانی کرد. دلار برای یمن از طریق برنامه جهانی غذا.

وی افزود: ما به برکت درایت رهبران شورای همکاری خلیج فارس و حتی تقویت و بهبود این شورا به عنوان یک سیستم یکپارچه مبتنی بر پایه های مستحکم همکاری، مشتاقانه منتظر بازگشت انسجام خلیج فارس به شکوه سابق هستیم. هماهنگی برای ادامه روند همکاری، وحدت و اقدام مشترک در خلیج فارس به سمت افق های موفقیت آمیز امیدوارکننده.»

دستیابی به ثبات و توسعه

در حالی که خالد بن محمد آل بوعینین نویسنده قطری گفت: بدون شک آشتی بهتر از اختلاف است و انسجام باعث افزایش امنیت، صلح، رفاه و ثبات در منطقه می شود و خیر، رفاه و منافع عمومی را برای همه کشورها به ارمغان می آورد.

وی ادامه داد: ما واقعاً به آشتی و نزدیکی و احیای روابط اقتصادی و سیاسی نیاز داریم و این به نفع همه در منطقه خواهد بود، به ویژه در زمینه ولیعهد که بر اقتصاد جهان تأثیر گذاشته است. ”

البوعینین افزود: «هماهنگی در سطح عالی بین رهبران خلیج فارس، موضع واحدی را در قبال مشکلاتی که جهان در حال حاضر با آن مواجه است، متبلور خواهد کرد و کشورهای حوزه خلیج فارس از آنها جدا نیستند».

وی افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس باید در شرایطی که جهان شاهد چالش‌های بسیاری است که برای مقابله با آن‌ها نیاز به هماهنگی و همکاری مشترک دارد، همکاری‌ها را در همه زمینه‌ها افزایش دهند که موجب ثبات و توسعه یک خانه در ایران می‌شود. خلیج فارس

وی تاکید کرد: شورای همکاری خلیج فارس به عنوان سازمان پیشرو منطقه ای توانایی حل مشکلات منطقه و هماهنگی موضع خلیج فارس در برابر چالش های پیش روی این منطقه استراتژیک جهان را دارد.

وی افزود: “اجلاس ریاض موضع خود را مبنی بر اینکه هرگونه حمله به یک کشور عضو، حمله به تمام اعضای آن است، همانطور که رهبران بر آن توافق کردند، تجدید کرد” بر محتوای ماده 2 توافقنامه دفاع متقابل تاکید کرد که کشورهای عضو شورای همکاری، همانطور که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس معتقدند هرگونه حمله به هر یک از آنها حمله به همه آنها است و هر تهدیدی برای یکی همه آنها را تهدید می کند.

موقعیت ایران

که در در بیانیه نشست ریاض آمده است که شورای همکاری خلیج فارس بی‌توجه است که «دولت جدید ایران نقش مثبتی در کاهش تنش‌ها و ایجاد اعتماد بین شورای همکاری خلیج‌فارس و ایران، بر اساس پایگاه‌هایی که قبلاً توسط این شورا تأیید شده و به طرف ایرانی گزارش شده است، ایفا کند».

وی همچنین “نگرانی خود را نسبت به اقدامات تشدید شده توسط ایران برای بی ثبات کردن امنیت و ثبات منطقه ابراز کرد.”

وی بر آمادگی شورا برای همکاری و برخورد جدی و مؤثر با پرونده هسته‌ای ایران، به نحوی که به اهداف و منافع مشترک احترام به حاکمیت و سیاست‌های حسن همجواری کمک کند، تأکید کرد.

ایران در خلیج فارس با اتهاماتی مبنی بر داشتن برنامه توسعه طلبانه در منطقه، مداخله در امور داخلی کشورهای عربی مانند یمن، لبنان و عراق و تلاش برای تولید تسلیحات هسته ای مواجه است، در حالی که تهران می گوید به روابط حسن همجواری و همسایگی متعهد است. که برنامه هسته ای آن برای اهداف صلح آمیز است.

هیچ الیگارشی یا سیاستمداری به ما دیکته نمی کند که در هر موضوعی چگونه بنویسیم. ما به حمایت شما نیاز داریم لطفا تا جایی که می توانید کمک کنید. برای انجام کمک مالی خود اینجا را کلیک کنید.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر