مهاجرت به کانادا چگونه امکان پذیر است؟

مهاجرت به کانادا کار چندان ساده ای نیست. مراحل نسبتا پیچیده ای برای درخواست اقامت کشور کانادا وجود دارد که فرد تنها پس از گذراندن آنها می تواند به کانادا مهاجرت کند. همچنین پروسه ی اخذ اقامت کانادا ممکن است چندین ماه، و در برخی موارد حتی چندین سال به طول بیانجامد. اما اگر بدانید برای مهاجرت کانادا چه گزینه های پیش رویتان قرار دارد، شانس شما برای اخذ اقامت کانادا افزایش خواهد یافت. اگر علاقه مند به جمع آوری اطلاعات درباره ی قوانین مهاجرتی کانادا هستید، با ادامه ی این مطلب همراه شوید.

چطور به کانادا مهاجرت کنید

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ اقامت دائم، کار و تخصص، اسپانسرشیپ و تحصیل در دانشگاه های کانادا امکان پذیر است.

مهاجرت سریع به کانادا

برنامه ی مهاجرت سریع به مهاجران با حرفه و تخصص شغلی اجازه ی ورود به کانادا و زندگی در این کشور را می دهد. از طریق این سیستم در واقع اداره ی مهاجرت کانادا می تواند مهاجران با مهارت شغلی خاص را ارزیابی، انتخاب و استخدام نماید. مهاجرانی که مدرک مرتبط با حرفه و شغل خاصی را دارند که به تایید برنامه های اقتصادی مهاجرت کانادا رسیده نیز انتخاب خواهند شد.

برنامه ی مهاجرت سریع کانادا همچنین به استان های مختلف این کشور، با قوانین مهاجرتی جداگانه، این امکان را می دهد تا با توجه به نیاز های شغلی، مهاجران متخصص را برگزینند.

اسپانسرشیپ کانادا

دیدار مجدد و به هم پیوستن دوباره ی اعضای خانواده همیشه بخشی از سیاست های مهاجرت کانادا بوده است. افرادی که در کانادا زندگی می کنند می توانند اسپانسر دیگر اعضای خانواده برای مهاجرت به این کشور شوند. البته فرد باید صلاحیت اسپانسر شدن را داشته باشد. یعنی مثلا شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم این کشور را دارد. همچنین شما تنها می توانید اسپانسر برخی از اعضای خانواده ی خود باشید. همسر و فرزندان زیر بیست و دو سال( برای این مورد استثنا نیز وجود دارد) جزو افرادی هستند که می توانید بعد از مهاجرت به کانادا بیاورید. در حال حاضر امکان اسپانسرشیپ برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ وجود ندارد. اما آنها می توانند از طریق سوپر ویزای کانادا وارد این کشور شوند.

ویزای کاری LMIA  

بسیاری از مهاجران بعد از گرفتن پیشنهاد کاری در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. آنها برای اخذ ویزای کاری اقدام می نمایند و پس ازارزیابی و پذیرش، وارد کانادا می شوند. اخذ ویزای LMIA زمانی امکان پذیر است که یک پیشنهاد کاری از داخل کانادا دریافت کنید، فردی که مسئول استخدام شما بوده برای شما درخواست مهاجرت از طریق ویزای LMIA نماید، و شما پس از پذیرش و اخذ ویزا وارد کشور کانادا شوید. این پروسه ی تقریبا طولانی و پیچیده ممکن است اقامت دائم کانادا را برای شما به همراه داشته باشد.


مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 

اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری در کانادا برای افرادی است که صاحب بیزینس و یا کمپانی های بین المللی هستند. به گزارش وبسایت جهان نیوز، دولت کانادا به افراد موفق در زمینه ی اقتصادی اجازه ی مهاجرت به این کشور را می دهد و همین موضوع نیز باعث رشد و شکوفایی اقتصادی این کشور خواهد شد.