مبارزات من برای روابط بین بنگلادش و اسرائیل

[ad_1]

روابط بنگلادش و اسرائیل
پرچم بنگلادش و اسرائیل (بایگانی)

در اوایل سال 2003، کلمه “اسرائیل” یا “یهودی” در بنگلادش، سومین کشور بزرگ مسلمان با 160 میلیون نفر تقریباً تابو در نظر گرفته شد. در این مدت هیچکس نتوانست نسخه ای از تورات را در هیچ یک از کتابفروشی های کشور پیدا کند. علیرغم این واقعیت که بنگلادش دارای جمعیت ضعیف یهودی است، آنها نمی توانند آشکارا هویت مذهبی خود را اعلام کنند. مهمتر از همه، در این مدت بنگلادش توسط یک ائتلاف اسلام‌گرا اداره می‌شد که شامل حزب ملی‌گرای بنگلادش (BNP)، جماعت اسلامی و تعدادی از احزاب اسلامی رادیکال بود که آشکارا از گروه‌های جهادی مانند جماعت المجاهدین و دولت بنگلادش حمایت می‌کردند. فقط از فلسطینی ها حمایت کرد، همچنین مردم محلی را برای مبارزه با دولت یهود فرستاد. وضعیت بنگلادش بهتر از افغانستان امروزی نبود که توسط طالبان و گروه های جهادی آنها اداره می شود. با رد همه این شانس ها و مشکلات، در سال 2003 آشکارا به نفع عادی سازی روابط بین بنگلادش و اسرائیل صحبت کردم. به عنوان اولین قدم، مقاله ای در جروزالم پست نوشتم که از برقراری روابط بین بنگلادش و اسرائیل حمایت می کرد. در همان سال، از سوی انجمن نویسندگان یهودی برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی صلح که به طور مشترک توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده، دانشگاه تل آویو و انجمن نویسندگان یهودی برگزار شد، دعوت شدم. اما متأسفانه در راه رفتن به تل آویو، در فرودگاه بین المللی داکا دستگیر شدم، توسط پلیس بازداشت شدم، در حین بازجویی شکنجه شدم و به سلولی منزوی در زندان مرکزی داکا فرستادم.

از آن زمان، بسیاری از مردم در بنگلادش و حتی در ایالات متحده پرسیده اند که چرا من به عنوان یک مسلمان آشکارا به نفع اسرائیل صحبت کردم و یهودی ستیزی و انکار هولوکاست را محکوم کردم. در پاسخ گفتم که پدرم غلام آتر چودری از کودکی به من آموخت که هرگز از دین دیگران متنفر نباشم و به دنیا به عنوان یک انسان نگاه کنم. من همچنان ادعا می کنم که اسرائیل سرزمین مبارک خداوند است که به یهودیان داده شده است، و به همین دلیل خاص، به عنوان یک مسلمان عمل کننده، احساس غرور می کنم که خود را صهیونیست اعلام کنم.

صلاح اودین شعیب چاودری، سردبیر، ویکلی بلیتز، سردبیر روزنامه، بنگلادش
صلاح اودین شعیب چاودری، سردبیر، روزنامه هفتگی بلیتز، بنگلادش

اگرچه عزم و حمایت من از اسرائیل هرگز تحت الشعاع قرار نگرفت، اما مجبور شدم 7 سال در بنگلادش به دلیل “جنایت” علیه اسلام رادیکال و جهاد خدمت کنم. برای محکوم کردن یهودستیزی و انکار هولوکاست؛ ترویج هماهنگی بین ادیان؛ و برای محافظت از کشور اسرائیل.

هفته نامه بلیتز من از سال 2003 آشکارا از دولت یهود حمایت کرده است. این تنها روزنامه در کل جهان اسلام است که نه تنها از اسرائیل دفاع می کند بلکه با اقدامات تروریستی تروریستی حماس، جهاد اسلامی فلسطین و فلسطینی هایی که از اسرائیل دفاع می کنند نیز مخالف است. برای گسترش حکومت ترور در اسرائیل و خاورمیانه و فراتر از آن.

مقامات بنگلادش پس از سال ها مبارزه، به مناسبت پنجاهمین سالگرد استقلال، کلمات مربوط به ممنوعیت سفر را از گذرنامه خود حذف کردند.

به گفته منابع رسانه های محلی، گذرنامه های الکترونیکی تازه صادر شده پس از عید فطر دیگر حاوی جمله “این گذرنامه برای همه کشورها به جز اسرائیل معتبر است” نیست. در عوض، اکنون گذرنامه ها می گویند “این گذرنامه برای همه کشورهای جهان معتبر است.” از زمان استقلال بنگلادش در سال 1971، بنگلادش اسرائیل را به رسمیت نشناخت، اگرچه اسرائیل یکی از چهار کشور اولی است که بنگلادش را به رسمیت شناخت. اسدوزمان خان وزیر داخله تایید کرده است که گذرنامه ها دیگر هیچ محدودیتی برای سفر به اسرائیل بر اساس استانداردهای بین المللی نخواهند داشت. با این حال، عبدالمومن، وزیر امور خارجه گفت: اگرچه بنگلادش هنوز اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد، اما مرجع گذرنامه به وزارت کشور سپرده شده است و هر آنچه در گذرنامه نوشته شده است کاملاً در صلاحیت وزارت کشور است.

پس از تصمیم بنگلادش برای حذف عبارت “به جز اسرائیل” از گذرنامه بنگلادش، یوسف اس.آی رمضان فرستاده فلسطین در داکا در بیانیه ای به رسانه های محلی گفت که از اسدوزمان خان کمال وزیر کشور بنگلادش و سفیر در وزارت امور خارجه “توضیحات” خواهد خواست. مواردی برای حذف عبارت “به جز اسرائیل” در گذرنامه از بنگلادش. رمضان در یک کنفرانس خبری گفت که مأموریت عبارت “به جز اسرائیل” در گذرنامه بنگلادش “غیرقابل قبول” است و حتی پا را فراتر گذاشت و گفت که برای “توضیحات” خواستار ملاقات با اسدزمان خان وزیر کشور و محمد ضیاءالدین سفیر آزادی شده است. موضوع “.

کارشناسان دیپلماتیک در داکا در مورد اظهارات رمضان فرستاده فلسطین در خصوص درخواست “توضیحات” بنگلادش گفتند: “این آشکارا نقض هنجارهای دیپلماتیک است. این شخص چگونه از یک دولت مستقل در مورد تصمیمات خود توضیح می خواهد؟ به نظر می رسد او در تلاش است تا بنگلادش را دیکته کند. چنین نگرشی غیرقابل قبول است و نقض آشکار هنجارهای دیپلماتیک است.»

در اینجا لازم به ذکر است که اسرائیل در 4 فوریه 1972 با ارسال نامه ای به وزارت امور خارجه بنگلادش کشور تازه متولد شده را به رسمیت شناخت. پیش از این، دولت یهود به مبارزان آزادی بنگالی در جنگ استقلال خود علیه نیروهای اشغالگر پاکستانی پیشنهاد کمک و همکاری کرده بود. بنا بر گزارش ها، هونداکر مستک احمد، قاتل بانگابندو، شیخ مجیب الرحمن و وزیر امور خارجه وقت، به توصیه اربابان پاکستانی خود به طور مخفیانه از به رسمیت شناختن اسرائیل امتناع کردند.

در جریان جنگ استقلال بنگلادش در سال 1971، تشکیلات خودگردان فلسطین آشکارا با این امر مخالفت کرد و فراتر رفت و مبارزان آزادی بنگال را تروریست خواند.

یاسر عرفات به درخواست پاکستان به تعدادی از کشورها سفر کرده است تا از نیروهای اشغالگر پاکستان حمایت کند. در چشم عرفات، مبارزان آزادی بنگالی به عنوان “تروریست” دیده می شوند.

پنج سال پس از ترور غم انگیز بانگبندو، شیخ مجیب الرحمن، دولت دیکتاتور نظامی ضیاور رحمان در سال 1980 تمبر پستی منتشر کرد که در آن تصویر یک “جنگجوی آزادی فلسطین” و مسجد الاقصی به تصویر کشیده شده بود. این طرح شبیه تبلیغات ایران علیه اسرائیل بود که اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل انکار می کرد.

به دعوت دیکتاتورهای نظامی ضیاءورحمان و حسین محمد ارشاد، یاسر عرفات رهبر ساف دو بار، ابتدا در سال 1981 و سپس در سال 1987 از بنگلادش دیدن کرد و به گرمی مورد استقبال قرار گرفت. طبق گزارش سپتامبر 1988 توسط کتابخانه کنگره، دولت بنگلادش در سال 1987 گزارش داد که 8000 جوان بنگلادشی پس از آن بازدید داوطلبانه برای مبارزه برای ساف شرکت کرده اند. از دهه 1980، در چارچوب آموزش و آموزش نظامی بین المللی (IMET)، روابط نظامی بین ساف و بنگلادش توسعه یافت، به طوری که سربازان ساف در دوره های یک ساله در آکادمی نظامی بنگلادش در چیتاگونگ شرکت کردند.

تقریباً دو دهه از زمانی که من از روابط بین بنگلادش و اسرائیل دفاع کردم می گذرد. در همین حال، نسخه بنگلا از کتاب مقدس یهودی تورات در اکثر کتابفروشی های کشور موجود است. نسخه هایی از تورات به زبان عبری نیز در چندین کتابفروشی موجود است. روزنامه ما ویکلی بلیتز هر ساله در جریان روش هشانه برنامه ویژه ای ترتیب می دهد که طیف وسیعی از مردم از جمله علمای دینی و روزنامه نگاران در آن شرکت می کنند. چندین شهروند بنگلادشی نیز آشکارا آنچه را که من از سال 2003 می‌گویم، تکرار کرده‌اند. آنها همچنین در تعدادی از روزنامه‌های بین‌المللی، از جمله روزنامه‌های اسرائیلی Jerusalem Post و Haaretz، که از روابط بین بنگلادش و اسرائیل حمایت می‌کنند، مقاله می‌نویسند. مقالات من که حاکی از عادی سازی روابط بین داکا و اورشلیم است، در روزنامه اسرائیلی آروتز شوا نیز منتشر شده است.

با این حال، متأسفانه، در مأموریت 20 ساله ما برای حمایت از کشور یهودی سومین کشور بزرگ جهان با اکثریت مسلمان، ما هرگز حمایت قابل توجهی از دولت اسرائیل دریافت نکرده ایم یا هر سازمان یا فرد بزرگ اسرائیلی. دلیل این امر برای من روشن نیست. اینکه اسرائیل روابط اسرائیل و بنگلادش را چیزی ارزشمند نمی‌داند یا انتظار عادی‌سازی روابط را دارد، چیزی نیست که بتوانم حدس بزنم. با این حال، به نظر می رسد دومی حقیقت اجتناب ناپذیر است. چشم انداز دیپلماسی جهانی در حال تغییر است و به زودی کل جهان روابط خود را با اسرائیل عادی خواهد کرد، همانطور که موج اخیر روابط جدید بین اسرائیل و بسیاری از کشورهای خاورمیانه ایجاد شده است. بنگلادش نیز از این روند پیروی خواهد کرد. با این حال، سال‌های آزمایش و مصیبت از سوی ما ممکن است در نهایت فراموش شود، زیرا مردم فراموش می‌کنند و حتی مضحک می‌دانند که زمانی بود که شخصی در کشوری با اکثریت مسلمان مجبور بود سال‌ها پس از سال‌ها در زندان بگذرد و سعی کند متقاعد کند. هموطنان او یک واقعیت اساسی دارند: “یهودیان مردم هستند و اسرائیل یک هیولا نیست.”

هیچ الیگارشی یا سیاستمداری به ما دیکته نمی کند که در هر موضوعی چگونه بنویسیم. ما به حمایت شما نیاز داریم لطفا تا جایی که می توانید کمک کنید. برای انجام کمک مالی خود اینجا را کلیک کنید.
ما را دنبال در: ایسترن هرالد در اخبار گوگل

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin kusadasi escortbetroad giriş