راهنمای خرید هود در ایران

چه در حال به روزرسانی ، چه به روزرسانی و چه در بازسازی آشپزخانه خود باشید ، یک هود محدوده یک شریک ضروری برای اجاق گاز شماست. هودهای محدوده بو ، پخت و پز ، گرما ، چگالش و گریس را جمع آوری می کنند و از تجمع این مواد غیرقابل تصرف در سقف شما یا در کل بقیه آشپزخانه شما جلوگیری می کنند. درباره ویژگی های اصلی اطلاعاتی کسب کنید که هنگام خرید یک هود برد جدید بدانید.

انواع هود محدوده

در زیر کابینت
رایج ترین سبک هود محدوده ، این گزینه باریک به قسمت پایین کابینت روی بیش از دامنه شما می چسبد و به راحتی می توانید در فضای موجود خود ادغام شوید.

دیوار نصب شده
به جای دیوار یا سقف کابینت ، به این دیوار متصل می شود ، وقتی از وقفه در کابینت بالایی ، بدون کابینت بالایی یا قفسه باز استفاده می شود ، از این سبک استفاده می شود.

جزیره ای
که به عنوان کاپوت های دودکش نیز شناخته می شود ، این سقف ها از بالای یک جزیره آشپزخانه آویزان است – اگر جزیره شما اجاق گاز شما را نگه داشته باشد ، این بهترین گزینه برای بیهودگی است.

تهویه پایین Draft Ventilation
این مدل ها بیشتر وقتی استفاده می شوند که یک محدوده در ناحیه ای ناخوشایند قرار داشته باشد ، مانند جلوی پنجره ، زیرا آنها از نظر بصری کمتری دارند و می توانند به دور از محدوده قرار بگیرند – چه به طرف و چه در پشت.

بسته های برق و یا درج
این گزینه های غیرقابل استفاده اغلب در هود های سفارشی استفاده می شوند. اساساً روده هود بدون محفظه ، این گزینه ایده آل برای هرکسی است که به دنبال ایجاد یک هود است که با کابینت آنها مطابقت داشته باشد ، یا اگر منطقه ای که هود در آن قرار خواهد گرفت ، از نظر اندازه نامتعارف است.

گزینه های سبک و رنگ

گزینه های فولادی ضد زنگ ، مشکی ، سفید ، طلای ، برنز ، و چوب با سبک های متداول شامل شیشه های خمیده ، گرد ، مربع و مدرن در دسترس هستند. در حالی که بیشتر صاحبان خانه برای داشتن سبک هایی متناسب با وسایل و لوازم جانبی فعلی خود تصمیم می گیرند ، یک هود محدوده در رنگ و یا لهجه لهجه می تواند یک ویژگی جالب توجه باشد.

طراحی: فضای داخلی پائولا ایلز

ظرفیت جریان هوا

اندازه گیری شده در فوت مکعب در دقیقه (CFM) ، ظرفیت جریان هوا یا قدرت هود دامنه مقدار هوای خارج شده از آشپزخانه به طول یک دقیقه است. هرچه CFM بالاتر باشد ، جریان هوا بیشتر می شود. هنگام تصمیم گیری در مورد حداقل CFM مورد نیاز برای نیازهای شما ، چندین فاکتور را باید در نظر بگیرید:

اندازه دامنه برد
با شش مشعل گاز احتیاج به فن قوی تری نسبت به برد الکتریکی کوچک دارد.

برد الکتریکی یا گازی
یک اجاق گاز برقی حداقل به 300-450 CFM نیاز دارد ، در حالی که محدوده بنزین برای عملکرد بهینه به 600-1200 CFM نیاز دارد. برای اندازه گیری دقیق حداقل مقاومت فن برد دامنه بنزین ، با سازنده بررسی کنید تا میزان واحدهای حرارتی انگلیس (BTU) برد شما مشخص شود و 100 برابر تقسیم شود.

فرکانس استفاده
اگر اغلب پخت و پز می کنید یا از چندین مشعل به یکباره استفاده می کنید ، برای جذب گرمای بیشتر به یک فن قوی تر نیاز خواهید داشت ، بنابراین هنگام انتخاب بهترین کاپوت برای خانه خود این نکته را در نظر داشته باشید.

اندازه اتاق
آشپزخانه های بزرگتر به یک فن هود قوی تر نیاز دارند تا فضای هوا را افزایش دهد. به راحتی می توانید با ضرب کردن کف پای مکعب آشپزخانه خود در 15 ، و حداقل تقسیم بر 60 (تعداد دقیقه در یک ساعت) حداقل CFM مورد نیاز را پیدا کنید.

سطح صدا

یک شکایت رایج از محدوده هود ، میزان تولید نویز است. این سر و صدا در گونها اندازه گیری می شود ، اما برخی از تولید کنندگان ممکن است سطح صدا در دسی بل ها را فراهم کنند. متوسط ​​هود برد بین دو تا شش تنظیم سرعت دارد. تنظیم پایین باید به حدود 3 عدد برسد (حدود 40 دسیبل) که تقریباً همان میزان صدا با یخچال در حال اجرا است. بلندترین دامنه های هود (به دلیل CFM بالاتر) حداکثر در 7 یا 8 سون (در حدود 56 تا 57 دسیبل) خواهد بود. این تقریباً برابر با همان میزان سر و صدا با میزان ترافیک است.

روش اگزوز

کانالی
هود محدوده که هوا را مستقیم و محرک در خارج از خانه منتقل میشود.

هودهای بدون داکت که هوای تمیز و بدون هوای داخلی با فیلتر ذغال (که باید هر چند ماه تغییر کند) قبل از ریختن مجدد آن به داخل آشپزخانه. این فیلترهای اگزوز در خانه هایی استفاده می شوند که مجرای خارجی قابل نصب نیست.

مبل
هود مبل برای هر دو گزینه کانالی و بدون کانال اجازه می دهد. برای بهترین تهویه مواد تحریک کننده هوا ، مجرا به قسمت بیرونی منزل قرار دارد. اگر تصمیم دارید که هود را بدون مجاری نگه دارید ، یک فیلتر ذغال جداگانه مورد نیاز است.

نوع دمنده

واحد
بیرونی یک واحد بیرونی در پشت بام یا دیوار بیرونی منزل واقع شده است. اگرچه نسبتاً بزرگ است ، از آنجا که فن دورتر است ، این بلورها گزینه ای کمی ساکت تر هستند.

واحد
داخلی که در قسمت داخلی منزل قرار دارد ، واحدهای درون خطی در داخل هود نصب می شوند. در حالی که بلورها کمی پررنگ تر از واحدهای خارجی هستند ، اما در صورت نیاز نصب و سرویس آسان تر می شوند.

واحد درون خطی
که در مجرای در حال اجرا قرار دارد ، یک دمنده داخل خط در خارج از هود اما در داخل خانه (اغلب در زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی) نصب شده است. از بین بردن نیاز به یک دمنده بزرگ در قسمت بیرونی منازل ، این گزینه در مقایسه با واحدهای داخلی از نظر زیبایی شناسی و همچنین نسبتاً ساکت است.

ارتفاع نصب شده

ارتفاع نصب پیشنهادی ایده آل بین 26 اینچ و 32 اینچ بالاتر از سطح آشپزخانه یا محدوده شما است. با این وجود ، هنگام نصب هود برد خود ، چیدمان آشپزخانه و ارتفاع شخصی خود را نیز در نظر بگیرید.

پرفروش ترین هود آشپزخانه

پنکه متغیر متغیر با سنسورهای حرارتی
این ویژگی به طور خودکار افزایش گرما را تشخیص می دهد و فن را برای سرعت بیشتر در تنظیم سرعت تغییر می دهد. برخی از مدل ها حتی وقتی دما به حد خطرناکی می رسد ، زنگ خطر را به صدا در می آورند.

خودکار سیستم خاموش شدن
یک ویژگی سیستم خاموش شدن خودکار اجازه می دهد تا شما را خاموش هود محدوده پس از یک مقدار از پیش تعیین شده از زمان.

تغییر چراغ نشانگر فیلتر
این مدل ها نشان می دهد که فیلتر باید تمیز شود یا تمیز شود.

چراغها و چراغهای روشنایی
بیشتر هودها شامل فلورسنت ، هالوژن ، LED یا روشنایی رشته ای هستند. تعداد و قرارگیری چراغ ها براساس مدل و سازنده متفاوت است.

خود تمیز کردن یا عملکرد بدون فیلتر
برخی از مدل ها دارای فیلترهایی هستند که باید تغییر کنند ، در حالی که برخی دیگر هنوز از فیلترها استفاده می کنند اما یک مکانیزم داخلی دارند که به طور خودکار آن را تمیز می کند.

بیشتر دوست دارید