داکت اسپلیت هیوندای گرید A

داکت اسپلیت هیوندای گرید A

داکت اسپلیت هیوندای گرید A یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان بوده که یجز اقتصادی ترین و بی دردسرترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود. داکت اسپیلیت همانند اسپیلیت دیواری از دو قسمت یونیت خارجی (کندانسور و کمپرسور) و یونیت داخلی (هواساز که در سقف کاذب نصب میشود) تشکیل شده و این دو قسمت توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل میشوند.

یونیت داخلی توسط کانال های مخصوص هوای سرد و گرم را به فضاهای مستقل میرساند. داکت اسپلیت ها اغلب سرد و گرم بوده ولی میتوان از کویل اب گرم (که توسط موتورخانه و پکیج گرمایشی ابگرم خود را تامین کند) نیز در آن استفاده نمود. از دیگر مزایای این دستگاه اشغال فضای بسیار کم عنوان کرد که فضا را کمتر اشغال نموده و فضا را برای تغییرات معمارانه و دکوراسیون باز می گذارد.) کمپرسورها در سیستم داکت اسپیلیت در دو مدل اینورتر و معمولی می باشند که تاثیر مستقیمی بر روی مصرف برق دستگاه خواهد داشت. یونیت داخلی داکت اسپلیت درست به مانند فن کویل، هوای محیط را توسط دریچه مکش جذب کرده و سپس هوای دریافتی را در مجاورت لوله های سرد یا گرم قرار می دهد و پس از آن پرتاب می کند.

داکت اسپلیت هیوندا hyundai به عنوان یکی از شناخته شده ترین و بهترین سیستم های تهویه مطبوع دنیا به شمار رفته که محصولات خود را به صورت متنوع عرضه می نماید. از محصولات تهویه مطبوع این کمپانی می توان به داکت اسپلیت معمولی و داکت اسپلیت اینورتر با کندانسورهای اصلی شرکت اشاره کرد. سیستم های تهویه مطبوع شرکت هیوندا با لحاظ کردن تکنولوژی روز دنیا و به کارگیری ملزومات حرفه ای اعم از کمپرسور روتاری GMCC و پنل های هوشمند، در جهت کاهش مصرف برق و طول عمر کالا بسیار موفق بوده اند

داکت اسپلیت ها را می توان به دو گروه زیر تقسیم بندی نمود:؟

·         داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) معمولی گرید B

·         داکت اسپلیت کم مصرف اینورتر گرید A

·         این نوع داکت اسپلیت برای جلوگیری از هزینه مصرف برق با رده انرژی A، طراحی و تولید شده اند. در داکت اسپلیت های اینورتر، کمپرسور با قابلیت دور متغیر استفاده می گردد که با کاهش دمای محیط داخلی، دور کمپرسور کاهش و با افزایش دما، دور کمپرسور افزایش می یابد.

 

اصولا از داکت اسپلیت ها چه مواقعی و برای چه فضاهایی استفاده می شود؟

استفاده از داکت اسپلیت هیوندای گرید A برای سرمایش و گرمایش آپارتمان های مسکونی، اداری، ویلاها و … به عنوان یک گزینه لوکس و با هزینه برق مصرفی معادل و یا حتی بیشتر از کولر گازی و اسپلیت با توجه به محاسبات بار در نظر گرفته می شود. داکت اسپلیت ها عموما به جای چند اسپلیت در یک واحد مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از داکت اسپلیت ها علاوه بر استقلال در تامین سرمایش و گرمایش برای هر واحد از آپارتمان به صورت مستقل، همچنین هزینه های نگهداری و بهره برداری از یک سیستم برودتی به شدت کاهش می یابد.

 

منبع : https://tasisat.com/

ایندکسر