خرید PDF کتاب خارجی

پژوهش‌های رایزنی فرهنگی کشور ایران در روسیه گزارش دیدنی و مهمی را در موضوع کار و تعدادی و زیرا صنعت انتشار الکترونیک در روسیه تنظیم کرده و برای نشر در اختیار خرید PDF کتاب خارجی گذارده است . محتوای این مقاله برای ناشران اهل ایران فعال در میدان انتشار الکترونیک و کتاب‌های صوتی میتواند کارساز باشد . این گزارش را در زیر بخوانید :

امروزه یک کدام از مطرح ترین مشکلات ادبی که ناشران و نویسندگان به آن اشاره می کنند , ناتوانی در جذب مخاطب و کاهش تعداد خوا‌نندگان در خرید PDF کتاب خارجی است . مؤسسه‌های ادبی و ناشران روسی چندان علاقه‌ای به کشف استعدادهای نویسندگان برنا ندارند . افزایش مرحله یک تالیف کننده برنا کاری مالامال هزینه برای ایشان تلقی می‌گردد که نمی توان سود مالی آن را تضمین کرد , بدین ترتیب نویسندگانی که در اولِ روش می‌باشند علی الخصوص آنان که در موضوعات و خرید PDF کتاب خارجی عمل می‌نمایند در صدر وضع و اوضاع مضاعف ضعیفی خواهند داشت و اقبال آن‌ها برای تکثیر کتاب تقریباً صفر است . ولی این موقعیت با ترقی حرفه آوری‌های نو و اینترنتی و ظهور کتاب‌های الکترونیکی تغییر و تحول یافته است . امروزه هفتاد درصد از مردمان روسیه به کتاب‌های الکترونیکی روی آورده‌اند چون نشر کتاب‌های الکترونیکی دوچندان ارزان‌تر و راحت‌تر است , اینک کتاب فروشی‌های مجازی به میزان کتاب فروشی‌های حقیقی وواقعی مخاطب و مشتری‌های خویش را در خرید PDF کتاب خارجی دارا هستند , ممکن است نیز بیشتر , چون نیز خریدار کتاب ارزان‌تری خریداری می کند و نیز فروشنده مجازی ضروری نیست هزینه اجاره , حفظ و… را پرداخت نماید .

در روسیه هم از مدت‌ها پیش , فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و  خرید PDF کتاب خارجی , آغاز به عمل کردند که مولف میتواند شخصاً کتاب‌های خویش را منتشر نماید . ولی در این جهت دو ایراد حیاتی موجود است , در آغاز آن که تالیف کننده خودش بایستی کتاب را برای چاپ مهیا نماید که دربرگیرنده : تصحیح , بازنویسی , دیزاین , طرح جلد و… می‌گردد که تأثیر قابل توجهی بر کیفیت و فروش آن دارااست و اختلال دوم عدم همیاری سایت‌های خرید PDF کتاب خارجی ( سایت‌های نشر دهنده کتاب و مقاله ها ) است که با فروشگاه‌های دیگر همیاری نمی کنند و کتاب‌های نشر داده شده را در پایین‌ترین بخش‌های وب سایت خویش قرار می دهند که معمولاً کمترین دقت و استقبال را به همراه دارااست .

ولی امروزه در روسیه پروژه جدیدی به اسم خرید PDF کتاب خارجی آغاز به عمل نموده است که فرصتی را برای نویسندگانی که رغبت دارا‌هستند کتاب‌شان را از روش آنلاین منتشر نمایند مهیا می‌نماید در عین اکنون حق اسکن رایت کتاب با تالیف کننده است . وقتی که مولف کتاب خویش را تحت عنوان یک کتاب الکترونیکی از روش وبسایت به اشتراک میگذارد , خویش مولف بها کتاب را انتخاب کرده و بعد خرید PDF کتاب خارجی کتاب را بر پایه ی همین بها در وسیع ترین فروشگاه‌های مجازی Runet منتشر می نماید . این سیستم تازه خیر فقط خوا‌نندگان را با نویسندگان برنا و مبتدی آشنا مینماید , بلکه یک تجربه خیلی عالی برای ناشران بزرگ است , همینطور Ridero به نویسندگان اذن میدهد تا ازتباط بدون واسطه با خواننده‌گان کتاب‌های خویش داشته باشند .

مبتنی بر گزارش اتاق «خرید PDF کتاب خارجی» تکثیر کتاب‌های کاغذی هرساله کاهش پیدا مینماید و این دستور امروزه فرآیند سریع‌تری به خویش گرفته است . جامعه شناسان روس دریافته‌اند که که از هر ۱۰ روس , هفت نفر از کتاب‌های الکترونیکی به کارگیری مینمایند یعنی ۷۰ % این اشخاص . در‌این نظرسنجی ۱۰۰۰ نفر از جواب دهندگان در بین سنین ۱۸ – ۶۰ سال که در شهرهای با جمعیت ۱۰۰ هزار نفر در ۸ ایالت فدرال معاش مینمایند , کمپانی کرده‌اند . در واقع بیشتراز دو سوم روس‌ها ( ۶۹ % ) پذیرفته‌اند که در سال‌های اخیر آغاز به خرید کتاب‌های الکترونیکی نمایند و یک چهارم از جواب دهندگان ( ۲۴ % ) کتاب‌های معمولی را با به عبارتی سبک کهن ( کاغذی ) خریداری میکنند .

اکثر زمان ها کتاب‌های الکترونیکی به صورت بدون‌پول در وب بار گذاری میگردند که ۹۲ درصد از روس‌ها از این طرز کتاب مورد نظرشان را مطالعه می نمایند , ۳۶ % کتاب‌های الکترونیکی را از روش دوستان عزیز و آشنا ها اسکن میکنند و ۱۵ % که در بخش کمتر می باشند از روش سایت‌های دکان کتاب خریداری مینمایند .

طبق داده ها داده شده بوسیله کمپانی خرید PDF کتاب خارجی , استعمال شهروندان روس بالای ۱۶ سال از فضای مجازی در سال ۲۰۱۷ , ۸ ساعت و ۴۲ دقیقه بوده است که طی یک زمان ۵ ساله , ۳۶ دقیقه ارتقاء داشته است . ۷ . ۴ درصد از این اشخاص زمان خویش را صرف تلاوت می کنند , ۲ . ۹ % ( پانزده دقیقه در شبانه روز ) زمان خویش را صرف قرائت کتاب‌های الکترونیکی , ۱ . ۴ % ( ۷ . ۲ دقیقه در شبانه روز ) قرائت روزنامه‌های الکترونیکی و ۱ . ۱ % ( ۵ . ۷ دقیقه در شبانه روز ) خرید PDF کتاب خارجی مینمایند .

مقایسه