بررسی انواع ماسک صورت

محتوا
بهترین مدل های ماسک تنفسی موجود در ایران را بخرید
انواع ماسک های تنفسی
بهترین بسته ماسک تنفسی مدل SB1 50 تایی
بهترین ماسک تنفسی کودک مهرسا مدل SM02 بسته 50 عددی
ماسک تنفسی دکتر کرست مدل Drc-Bl50 بسته 50 عددی
ماسک تنفسی پوشیده شده با دمش ، بسته 50 عددی
مدلهای بیشتر را ببینید
بهترین مدل های ماسک تنفسی موجود در ایران را بخرید
برای خرید ماسک تنفسی مورد نظر ، لطفا ابتدا مقاله زیر را بخوانید.

استفاده از بهترین خرید ماسک تنفسی به عنوان یکی از مهمترین ویژگیهای ایمنی در بسیاری از مشاغل ضروری است. ورود دود از احتراق مواد مختلف ، واکنش های بخار ، گرد و غبار ناشی از فعالیت های ساختمانی یا حتی گذراندن ساعات زیادی از روز در شرایط آلودگی هوا ، مردم را مجبور به استفاده از ماسک تنفسی می کند. خوشبختانه به دلیل پیشرفت های فناوری ، ماسک های مختلفی طراحی و به بازار عرضه شده است. تفاوت اصلی بین انواع هواکش ها در نوع فیلتر است. البته این ماسک ها از نظر نحوه استفاده روی صورت و الیاف استفاده شده در لایه خارجی نیز متفاوت هستند.

نمایشگر ویدیو

به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بازار ماسک های ایمنی داغتر از همیشه است. اما آیا می دانید چه نوع ماسکی برای شما مناسب است؟ آیا می دانید محیط کار شما چقدر آلوده است؟ آیا می توان از ماسکی استفاده کرد؟ برای دریافت پاسخ ، توصیه می کنیم که ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

همچنین برای آشنایی با میز جلو مبلی روی لینک کلیک کنید.

انواع ماسک های تنفسی
تنوع ماسک های تنفسی به حدی زیاد است که نمی توان آنها را در یک شاخه قرار داد. در اینجا 5 مورد از رایج ترین دستگاه های تنفس ذکر شده است.

1- ماسک n95 با فیلتر و بدون فیلتر خریداری کنید
دستگاه تنفس N95 یکی از رایج ترین انواع دستگاه تنفس در بیمارستان های ساختمانی است. این ماسک تا 95٪ آلودگی محیط را جذب می کند. اما هیچ مقاومتی در برابر ذرات چربی ندارد. این ماسک با فیلتر و بدون فیلتر به بازار عرضه می شود. فیلتر یا شیر موجود در مدل های فیلتر شده ، بازدم را آسان تر می کند. استفاده از ماسک n95 با کلاهک بدون کلاه راحت تر است. مهمترین ویژگی این ماسک 6 لایه بودن آن است. لایه های خارجی این نوع نسبت به ماسک های دیگر ضخیم تر هستند ، اما حساسیت زا نیستند و مشکلات پوستی ایجاد نمی کنند. اما 4 لایه میانی برای جذب انواع باکتری ها ، ویروس ها ، آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون و درصد مناسب است. طول عمر این مدل ماسک فقط 8 ساعت است.

به دلیل شیوع بیماری کرونر قلب ، استفاده از این ماسک افزایش یافته است. اما به دلیل فیلتراسیون زیاد این ماسک و همچنین بزرگ بودن ویروس کرونا ، استفاده از این ماسک برای افراد عادی ضروری نیست. اما برای کسانی که به طور مداوم با بیماران Quid 19 در تماس هستند ، بهتر است از ماسک N95 با و بدون دریچه استفاده کنند.

2. ماسک Ffp2 با فیلتر و بدون فیلتر
ماسک ffp2 با فیلتر و بدون فیلتر دقیقاً مانند ماسک n95 با فیلتر و بدون فیلتر است. استاندارد ایجاد ماسک های امنیتی جهانی به دو دسته اروپا و ایالات متحده تقسیم می شود. من ماسک های معمولی اروپایی را با پسوند ffp می شناسم. ماسک Ffp2 عملکردی مشابه ماسک n95 دارد.

ماسک کامل صورت
مشاغلی وجود دارند که تأثیر مستقیمی بر روی محتوا دارند. این مواد نه تنها در سیستم تنفسی آنها مشکل ایجاد می کنند بلکه برای چشم و پوست صورت آنها نیز مضر هستند. این افراد برای خرید باید از انواع ماسک صورت استفاده کنند. مهمترین ماسک های صورت به شرح زیر است.

3. ماسک جوشکاری
این ماسک که کلاه های جوشکاری نیز نامیده می شود ، نیک استور از ورود جرقه های جوشکاری به پوست صورت جلوگیری کرده و از حساسیت چشم به جوشکاری از طریق لنز مخصوص جلوگیری می کند. سرانجام به دلیل فیلتر خاصی که در آن قرار داده شده مانع از ورود دود نیز می شود.

4. ماسک رنگ
کارمندان کار با ماشین آلات رنگ نیز باید از انواع ماسک های صورت استفاده کنند. این ماسک همچنین تمام صورت را پوشانده و از رسیدن قطرات کوچک به سر و صورت جلوگیری می کند.

5. ماسک شیمیایی
افرادی که در آزمایشگاه های خطرناک واکنش های شیمیایی خطرناکی انجام می دهند نیز باید از ماسک صورت شیمیایی کامل استفاده کنند. بسته به خطری که آنها را تهدید می کند ، امکان نصب فیلترهای مختلف وجود دارد. این ماسک ها چشم و صورت را نیز می پوشانند.

6- ماسک آزمایشگاهی فیلتر شده بدون فیلتر
ماسک های تحقیقاتی بسیار متنوع هستند. ماسک های مورد استفاده در آزمایشگاه با توجه به نوع آزمایشات انجام شده متفاوت است. بعضی اوقات کارهای تحقیقاتی آنقدر ساده است که می توان از ماسک های n95 نیز استفاده کرد. اما ماسک های تحقیقاتی نیمه صورتی نیز وجود دارد که فقط دهان را می پوشاند. مزیت این مدل نسبت به ماسک های معمولی این است که پشت سر بسته می شود و به گوش فشار نمی آورد. می توانید انواع مختلف فیلتر را روی آنها قرار دهید.

7. ماسک پزشکی سه لایه
رایج ترین نوع ماسک ، ماسک پزشکی سه لایه است. این ماسک به دلیل سبکی ، بافت نرم بیرونی و فیلتراسیون مناسب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در بافت بیرونی این ماسک از انواع منسوجات SSS بافته شده استفاده می شود که بسیار انعطاف پذیر و نرم هستند. اندازه ماسک نیمی از شما را پوشش می دهد