ایمپلنت دندان چیست؟

راه های پر کردن شکاف دندان ایمپلنت لینک منبع
دندان مصنوعی
یک قطعه یا پروتز کامل ارزانترین و آسانترین راه برای جایگزینی دندان از دست رفته است.

پل دندان
پل های دندان ، برخلاف دندان مصنوعی ، کاربردی ترند. ایمپلنت آنها به تکیه گاه های جانبی آسیب می رسانند و ممکن است از ایمپلنت ناموفق باشند.

ایمپلنت های دندانی
کاشت دندان بهترین روش است
مثل یک دندان طبیعی است.
به دندان های کناری آسیب نمی رساند.
میزان موفقیت آن زیاد است
کاشت دندان جایگزین ریشه دندان می شود. ایمپلنت ها پایه محکمی ایمپلنت برای دندان های دائمی (متحرک) یا متحرک دارند که با دندان های طبیعی شما سازگار است.

کاشت دندان از تیتانیوم خالص ساخته شده است که با بدن انسان سازگار است. به شکل میله ای نازک است که در استخوان فک قرار می گیرد. گفته می شود امروزه ایمپلنت های دندانی بهترین جایگزین ایمپلنت برای دندان های از دست رفته هستند. نکته قابل توجه در مورد آن این است که اگر پس از قرار گرفتن در فک به درستی نگه داشته شود ، از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

با وجود پیشرفت در مراقبت از دندان ، میلیون ها ایرانی از دندان درد رنج می برند ، که بیشتر به دلیل پوسیدگی دندان ، بیماری پریودنتال یا آسیب دیدگی است. سالها تنها گزینه های درمانی که برای افرادی ایمپلنت که دندان خود را از دست داده بودند در دسترس بود ، پل و دندان مصنوعی بود. اما امروزه ایمپلنت های دندانی موجود است. در مرحله بعدی ، بهتر است بدانید که انواع کاشت دندان چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟ در طول تاریخ دو نوع مختلف وجود داشته است:

اندوستال
زیر دوره
ایمپلنت اندوستال کاشتی است که در استخوان قرار داده می شود ، ایمپلنت اما کاشت زیر پروستال بر روی استخوان فک و زیر بافت لثه قرار می گیرد. ایمپلنت های زیر پروتز امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا نتایج طولانی مدت آنها ضعیف تر و قدرت کمتری نسبت به ایمپلنت های اندوستاتیک دارند.

کاشت برای چه کسانی مناسب نیست و آیا از کار می افتد؟
اگر سابقه شیمی درمانی یا رادیوتراپی دارید یا در حال حاضر تحت این درمان ها ایمپلنت هستید ، باید بدانید که احتمال موفقیت شما در درمان کمتر است.
شرایط پزشکی خاصی مانند پوکی استخوان و بیماری های وابسته هنوز مشخص نشده و تأثیر آن بر عملکرد و زنده ماندن مشخص نیست.
برای انجام این جراحی ، سلامت لثه مشتری بسیار مهم است و علاوه بر این ، استخوان های فک باید از قدرت و انسجام کافی برای حفظ آن برخوردار باشند.
در بسیاری از موارد ، اگر متقاضی از دخانیات مانند سیگار استفاده کند ، دندانپزشک از درمان امتناع می ورزد ، زیرا استفاده از این مواد ، حتی سیگار ، امکان درمان موفقیت آمیز را کاهش می دهد. اطلاعات بیشتر ––> تأثیر سیگار بر ایمپلنت های دندانی
اگر می خواهید همه دندانهای خود را با ایمپلنت دندان جایگزین کنید ، به شش تا هشت در فک بالا و چهار تا شش کاشت در فک پایین نیاز دارید.
رعایت بهداشت دهان و دندان تأثیر زیادی در افزایش عمر ایمپلنت دارد. ایمپلنت کاشت طراحی لبخند را بسیار بهبود می بخشد.
توصیه می شود در صورت استفاده از داروهایی که از مشتقات بیس فسفونات استفاده می کنید ، از این روش درمانی استفاده نکنید.

مراحل مراقبت و انجام ایمپلنت های دندانی
پوسیدگی دندان باید قبل از عمل بررسی و برداشته شود.
برای قرار دادن ایمپلنت در دهان حداقل یک عمل جراحی لازم است. ایمپلنت در این جراحی که به آن ایمپلنت دندان نیز گفته می شود ، ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد.
در عرض چند ماه پس از جراحی ، پین تیتانیوم با استخوان فک جوش می خورد.
پس از مدتی و با اطمینان از ادغام مناسب ایمپلنت و استخوان دندان ، متخصص درمان می تواند از ایمپلنت ها به عنوان پایه استفاده کرده و پروتز دندان را بر روی آنها نصب کند.
قبل از کاشت دندان جلو ، حتماً از پزشک خود بپرسید که آیا این روش جایگزینی دندان برای شما مناسب است یا خیر؟ در درجه اول و مهمترین نکته ، اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک درمان جایگذاری ایمپلنت را به پایان رسانده است.

متخصصی که برای این شغل انتخاب می کنید باید ایمپلنت از استانداردهایی پیروی کند که هم توسط مراجع علمی و هم از نظر قانونی تأیید شده باشد. مدارک علمی و حقوقی دکتر مصطفی نژاد

از دندانپزشک خود بپرسید که چقدر در درمان ایمپلنت های دندانی تجربه دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>